Kari a Jíra.. ale hlavně Sunny

Výcvik s klikrem

10.05.2010 18:00

Při štěněčím výcviku poslušnosti nám výcvikářka Bára řekla, že je Sunny přemýšlivý pejsek, a že by pro ní byl KLIKR ideální pomůckou. Tak jsme si na Mezinárodní výstavě psů v Praze-Letňanech koupili (mimo jiné) i klikr a přihlásili se na hodinu klikru k výcvikářce Šimoně.

Klikr je takové cvakátko, kterým se cvaká za odměnu. Když pejsek udělá cvik dobře, tak se cvakne a dostane i dobrůtku. Pes by měl tím zaměstnávat i mozek.. a zkoušet cvik sám napravit, aby si cvaknutí zasloužil. Do budoucna sám i cviky nabízet.

No, opět je to docela těžké hlavně pro paničku ;-) Kliknout ve správnou dobu a jen na excelentně splněný úkol.. Při úvodní hodině do klikru mi totálně spadlo sebevědomí, neboť jsem tam šla s tím, že cvičení s klikrem na poslušnost bude lehké, neboť Sunny cvičí dobře a ono ejhle.. zlobilka naše! Sunny byla nesoustředěná a nejradši by si hrála s pejskama, takže jsme hodně cviků musely opravovat.

Výcvik s klikrem je pozitivní metodou výcviku, kde se netrestá. Trest je pouze NEcvaknutí klikrem, ale musím přiznat, že to co Sunny předvedla, tak bych jí nejradši seřezala :-D

Kontakt

Chlastáčkovi

chlastackovi@seznam.cz

Vyhledávání

Náš tým

Jíra "Chlastáček"

Head of "Chlastacek" family

SUNNY "Chlastáčková"

Sunny (čti: sany) * 18.6.2009   Anglický kokršpaněl s PP, jméno dle PP: Taranie z Březnického Balkánu  

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode